Karatiști medaliați la CE

Clubul sportiv Botoșani s-a întors cu 7 medalii de la Campionatul European de Karate Shotokan WSF.

Competiția a avut loc în perioada 11-13 noiembrie și a avut loc în orașul Batumi din Georgia.

Din partea CSS Botoșani au participat 5 sportivi componenți ai lotului național de karate.

Rezultate frumoase obținute de karatiștii botoșăneni la Campionatul European de Karate. Cei cinci sportivi de la Clubul Sportiv Botoșani s-au întors acasă cu cinci medalii.

Achitei Denis, pregătit de prof. Drețcanu Mihai, a obținut medalia de argint kumite individual, categoria 8-9 ani.

Tănasă Cristina, pregătită de prof. Honceru Petru Cristian, a obținut o medalie de bronz kumite individual, categoria minicadeți și o medalie de argint la kumite echipe, categoria minicadeți.

Hrițcu Christopher, pregătit de prof. Drețcanu Mihai, a câștigat o medalie de bronz kumite individual, categoria cadeți și o medalie de bronz kumite echipe, categoria cadeți.

Honceriu Emilian, pregătit de prof. Drețcanu Mihai, a obținut o medalie de argint kumite individual, categoria cadeți și o medalie de bronz la kumite echipe, categoria cadeți.

Cliveț Alexandru, pregatit de prof. Honceru Petru Cristian, a ocupat locul V kumite individual, categoria minicadeți.