Prima ediție a ”Memorialului Ion Bordeanu” câștigată de LPS

Ieri, 9 februarie, la Botoșani s-a desfășurat prima ediție a competiției ”Memorialul Ion Bordeanu”.

Potrivit site-ului stiri.botosani.ro, la acestă competiție au participat echipe formate din juniori născuți între anii 2006 – 2007. După meciuri care au fost extrem de disputate, trofeul a revenit copiilor antrenați de profesorul Cristian Hrumuz de la Liceul cu Program Sportiv Botoșani. Aceștia i-au învins în finala mare pe micuții de la AFC Junior Botoșani, echipa antrenată de fostul jucător al FC Botoșani Augustin Ivașcă. Pe locul trei s-a clasat echipa Ecologistul Botoșani, iar pe a patra poziție, ACS Inter Dorohoi.

La acestă competitie au mai participat echipele CSS Botoșani și CSS Dorohoi, care la final au ocupat locurile 5, respectiv 6. Golgheterului primei ediții a ”Memorialului Ion Bordeanu” a fost jucătorul de la LPS BOtoșani, Daniel Eduard, care a reușit 12 goluri. Cel mai tehnic jucător a fost desemnat George Șorodoc de la AFC junior Botoșani, cel mai bun fundaș a fost Rareș Cilibiu de la AFC Junior Botoșani iar cel mai bun portar a fost desemnat Antonio Țapu de la Liceul cu Program Sportiv Botoșani.